هزینه های ماهانه شبکه من و تو چقدر است؟

آنچه باعث شده تا این حد بازار سوال ها و شایعات درباره این شبکه را گرم کند هزینه های ماهانه تلویزیون من و تو است. منابع مالی شبکه من و تو از کجا تامین می گردد؟ این سوال افراد زیادی است اما تا کنون هیچ گاه از این شبکه شنیده نشده که پاسخ این سوال را داده باشد!

شاید مسئولان این شبکه لذت می برند که مردم ندانند منبع مالیشان کیست! چرا که در عید نوروز ۱۳۹۱ هم یک بار به این مساله در تلویزیون اشاره شد اما از کنار آن به آسانی گذشتند!


گفته ها و حتی شایعات زیادی نیز در این مورد در رسانه های رسمی و یا در فضای غیر رسمی انتشار یافته است؛ از اینکه بگویند یک شرکت نفتی در انگلستان هزینه های این شبکه را می پردازد تا اینکه عده ای می گویند دولت انگلیس و یا حتی دولت امریکا پشت این شبکه است.

هزینه های ماهانه شبکه من و تو چقدر است؟

برخی از مجریان و کارکنان این شبکه نیز پیش از این در بی بی سی فارسی فعالیت داشته اند؛ شاید این مساله نیز به تردیدها می افزاید.

اما باید یک مساله کلی را بدانید که هر کشوری بر اساس یک سری مطالعات متوجه می شود که اگر برای کشور دیگری چنین هزینه هایی کند، در نهایت چندین برابر نفعش در جیب خودش خواهد رفت!

اما آنچه باعث شده تا این حد بازار سوال ها و شایعات را درباره این شبکه گرم کند، هزینه های ماهانه تلویزیون من و تو است.

قیمت اجاره فضا در ماهواره "هات‌ برد" بابت هر مگابیت حدود ۱۳ هزار یورو در ماه است. شبکه من و تو با پهنای باند ۴ مگابیت فقط ماهانه 52۰۰۰ یورو که حدودا مساوی است با ۲۶۰ میلیون تومان، فقط و فقط هزینه روی ایر بودن بر روی هاتبرد را می پردازد!

علاوه بر آن از دو ماهواره عرب ست و یوتلست هم پخش می شود که سر جمع حدود ۱۴۰ میلیون تومان هزینه خواهد داشت!

یعنی این شبکه ماهیانه چیزی حدود ۴۰۰ میلیون تومان فقط و فقط برای اجاره کانال خود روی ماهواره ها می پردازد؛ و البته حدود ۵ میلیارد تومان، سالیانه. این مبلغ حتی جدای از دستمزد کارکنان، برنامه های خریداری شده، دوبله، دکور، مصاحبه ها و تهیه برنامه های تلویزیونی می باشد.

همین مبلغ هنگفت کافی است تا به تردیدها و شایعات در مورد منابع مالی شبکه من و تو دامن بزند.

/ 0 نظر / 15 بازدید